Sık kullanılanlara ekle |  Anasayfan yap  
 

astroloji

Ana Sayfa
Astroloji Nedir?
Burçlar ve Özellikleri
Yükselen Burç Bulma
Burç Uyumları
Yıldızlar
Elementler
Evler
Kadınlara Özel
Erkeklere Özel
Ünlülerin Burçları
Çin Astrolojisi
Hint Astrolojisi
Doğum Haritası
Gezegen Konumları
Burçlar 2022

Fallar

Tarot Falı
Renk Falı
Ağaç Falı
Sayı Falı
El Falına Bak
Kahve Falı
Çiçek Falı
İsim Falı
İskambil Falı
Aşk Falı
Rüya Tabirleri

    Astroloji Sosyal

 

E-Posta Adresleri     

Reklam vermek ;      reklam@astroloji.org    

Soru ve Öneriler;        genel@astroloji.org      

 

Hint Astrolojisi

                     
          

Evlilikte Uyum

Hindistan günümüzde hala eski geleneklerine bağlılıklarıyla öne çıkan ülkelerden biri. Özellikle halk arasında bir çok evlilik öncesi çiftler arasındaki uyumun hesaplanması için mutlaka hint astrolojisi uzmanlarına danışılıyor.

Evlenmek isteyen bir çiftin haritalarında ilk aşamada evlilikle ilgili evler ve planetlerin durumları incelenir. Yıldız haritamızda 7. ev evlilik evidir. Bu evin güçlü olması, kötü etki almamış iyi planetlerin bu evde bulunması ya da 7. evin sahibi planetin iyi bir evde kötü etki almadan bulunması hep iyi evlilik göstergesidir. Bunun yanında çiftlerin yükselen burçlarının arasındaki ilişkinin uyumlu olması, karşılıklı haritalarda bulunan Venüs pozisyonlarının ya da Ay pozisyonlarının  burca ya da evlere göre üst üste ya da karşılıklı olmaları evlilikte yüksek uyum olacağının ifadesidir.

Evlenmek isteyen kişilerin haritalarında ilk bakılacak unsurlardan biri de kişilerin mangalik olup ol bir Mars yogası oluşur ve kişiye mangalik özelliği yükler. Bu durum kişinin evliliğe gerginlik taşıyacağı anlamına gelir. Bunun çaresi olarak kişinin yine kendisi gibi mangalik bir kişiyle evlenmesidir. Böylece evlilikteki gerginlikler ve tartışmalar en aza inecektir. Bu yoga hint astrolojisinde mangal doşa olarak anılır.

Evlenmek isteyen iki kişinin gireceği dasaları yani hayat devrelerini incelemek de enteresan olacaktır. Birbirine benzer devrelere giren çiftler hayatlarını paralel yaşarlar, bu da evlilikteki mutluluğu artırır.

Yukarda saydığımız bütün bu etkiler incelendikten sonra, çiftlerin uyum hesaplarına bakılır. Bu uyum hesapları geçen yazılarımızda bahsettiğimiz çiftlerin Ay nakşatralarına göre ortaya çıkar. Yani  evlenmek isteyen erkeğin Ay nakşatrası ile bayanın Ay nakşatrası arasındaki numerolojik ilişkiler sonucu yapılan çeşitli hesaplar sonucu, çiftin ilişkisi yaklaşık 10 ayrı hayat alanında incelenir. Bunlardan bazıları servetin artışı, şansın artışı, genel mutluluk gibi hayat alanlarıdır. Hayatın bu alanlarında yapılan hesaplar sonucu çıkan puanlar toplanır, ve en sonunda bir uyum puanı ortaya çıkar. Bu uyum puanı çiftin evliliğin bereketi ve uyumu konusunda bize bilgi verir. 

Sonuçta çıkan bu uyum puanı yüzde hesabı gibi değildir, puanlar 2 ile 35 arasında çıkar. Ama arada olmayan puanlar da vardır ve her puanın çıkma olasılığı aynı değildir. Örneğin en yüksek puan olan  35’in çıkma ihtimali binde 1,5’tur. Uyum puanı 35 çıkan çiftlerin çok iyi anlaşacaklarını belki bir an için düşünebiliriz. Ama bu durum iki kişinin birbirlerine hayatlarında verecek bir şeyleri olmadığı şeklinde de yorumlanabilir. Eğer puan 20’den düşük çıkarsa bu evlilik pek tavsiye edilmez. 20 ile 30 arasında çıkan uyum puanı ise evlenecek çift birbiriyle çok şey paylaşacak ve iyi anlaşacak şeklinde yorumlanabilir.

Tercihlerinizde önceliği kalplerinizdeki  planetlerin uyumuna vermeniz dileğiyle

Metin Özenbaş

www.metinozenbas.com
metin_ozenbas@hotmail.comMetin Özenbaş

Metin Özenbaş'ın Hint Astrolojisi Yazıları

Çocukların Hint Astrolojisindeki Yeri

Hint Astrolojisine Giriş

Batı Astrolojisi Yanılıyor mu ?

Meslek Seçiminde Astroloji

Transitler

Evlilikte Uyum

Her insan ayrı bir burç

Hayatın içinde kaybolmak 

 
 
 

astroloji Rüya Tabirleri

ruya tabirleri Rüyada görülen  nesnelerin anlamını merak ederiz. Bütün nesnelerin anlamını öğrenin.

astrolojiEl Falı

el falı Elleriniz hayatınızın hakkında önemli bilgiler verir. Eline bak falını öğrenin.

 astroloji Kahve Falı

kahve falı Kahve falınızı başkasına baktır maya paydos. Kahve falınıza siz bakın.
 astroloji Fallar Ana Sayfa
fallar Tarot, iskambil, zar kahve, el falı ve diğerleri fallar bölümümüzde!
 astroloji Yükselen Burcunuz
yükselen burç Yükselen burcunuz asil burcunuzdur. Yükselen burcunuzu öğrenin.

Webmasterlar İçin

 

Websitenize bloğunuza ücretsiz günlük fal sistemini Tıklayın

 

-"Güncel Astroloji ve Fal Sitesi  Astroloji.org "                    

 Sık kullanılanlara ekle |  Anasayfan yap