Sık kullanılanlara ekle |  Anasayfan yap  
 

astroloji

Ana Sayfa
Astroloji Nedir?
Burçlar ve Özellikleri
Yükselen Burç Bulma
Burç Uyumları
Yıldızlar
Elementler
Evler
Kadınlara Özel
Erkeklere Özel
Ünlülerin Burçları
Çin Astrolojisi
Hint Astrolojisi
Doğum Haritası
Gezegen Konumları
Burçlar 2022

Fallar

Tarot Falı
Renk Falı
Ağaç Falı
Sayı Falı
El Falına Bak
Kahve Falı
Çiçek Falı
İsim Falı
İskambil Falı
Aşk Falı
Rüya Tabirleri

    Astroloji Sosyal

 

E-Posta Adresleri     

Reklam vermek ;      reklam@astroloji.org    

Soru ve Öneriler;        genel@astroloji.org      

 

Hint Astrolojisi

                     
          

Meslek Seçiminde Astroloji

İnsanın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesini sağlayacak en önemli kararlardan biri doğru meslek seçimi. Yıldız haritalarından kişilerin yeteneklerinin hangi konularda ağır bastığı ve hangi meslekte daha başarılı olabilecekleri anlaşılabilir.

Yıldız haritasında her zaman ilk bakılacak yer birinci ev yani yükselen burcumuzdur. Yükselen burcumuz kişiliğimizi, hayata bakışımızı ve yeteneklerimizi gösterir. Ancak asıl meslek evi 10. evdir. Burada yer alan burcun ve gezegenlerin nitelikleri, yapacağımız meslekle ilgili bize bilgiler verir. Eğer kişilik ve kişinin yetenekleriyle ilgili daha da derinlemesine çalışma yapmak istersek, diğer evler de bize hayatın değişik bir alanıyla ilgili bilgiler verecektir. Örneğin beşinci ev kişinin yetenek ve yaratıcılığını, bilgi düzeyini, dokuzuncu ev ise yüksek eğitimini açıklar. Günümüzde bazı firmalar çalıştıracağı elemanların kapasitelerini yıldız haritalarına göre değerlendirmekte ve buna göre firmalarında dağılımında daha fazla verim almaktadırlar.

Onuncu evin yönetici gezegenin hangi evde ve hangi gezegenle ve hangi evlerin yöneticileriyle beraber olduğu da meslek değerlendirmesi açısından çok önemlidir. Örneğin onuncu evin yöneticisinin birinci evde yer alması kişinin mesleğine olan bağlılığını ya da evlilik evinde yer alması, evleneceği kişinin iş hayatında önemli rol oynayacağını ifade etmektedir. Kazanç ve başarı evinde yer alan ( 11. ev ) onuncu ev yöneticisi , meslek hayatında mutlaka başarı ve maddi kazanç elde edileceğini gösterir. Hangi konuların daha çok para kazandırabileceği refah evi olan ikinci evden ve geliri ve kazancı ifade eden 11. evden anlaşılır.

Konuyu biraz daha açmak için gezegenlerin kısaca ne tür meslekler verebileceğini anlatmak istiyorum. Meslek evinde yer alan Güneş genellikle yüksek kariyer  habercisidir. Bu tür kişiler devlet kademesinde ya da yüksek otoritelerin yanında başarılı olurlar. Venüs ise genellikle hayatın maddi alanlarıyla ilgili estetik içeren konularda kişiyi başarılı kılacaktır. Giyim, kuşam ve tekstil, yeme içme, sanat gibi konular Venüs’ün etki alanı içindedir. Mars ise genel anlamda konuya tekniği katar. Mars’ın onuncu eve etki yapması kişinin mühendislikle ilişkisini vurgular. Venüs ile Mars’ın birlikteliği ise mimarlık gibi estetikle tekniğin birleştiği meslekler verecektir.

Evrensel şifacı Jüpiter meslek konusunda da sorun çözücü işlev görür. Yani doktorların, şifa dağıtıcı kişilerin, astrologların ve hukukçuların Jüpiter’leri kuvvetlidir. Jüpiter’e Sanskritçe’de Guru dendiğini yazmıştım, yani öğretmen. Bu yüzden onuncu evinde Jüpiter yer alan kişilerin öğretmenlik yetenekleri çok güçlüdür. Merkür ise iletişimle ilgili meslekler verir. Gazetecilik, alım satım işleri, Internet ve telefonla yapılan işler, yazarlık ve diploması gibi konular hep Merkür’ün alanı içindedir. Diğer gezegenlerden Ay büyük insan kitleleriyle yapılan işleri getirirken, Satürn madencilik gibi yeraltı ile ilgili meslekleri, Rahu elektrikle ilgili işleri ve yurt dışıyla ilgili meslekleri, Ketu ise daha çok mistik çalışmaları ön plana çıkarabilir.

Meslek ve astroloji ilişkisi tek bir yazıya sığmayacak kadar geniş. Önümüzdeki haftalarda bu konuyu değişik örneklerle biraz daha açmak istiyorum.

Metin Özenbaş

www.metinozenbas.com
metin_ozenbas@hotmail.comMetin Özenbaş

Metin Özenbaş'ın Hint Astrolojisi Yazıları

Çocukların Hint Astrolojisindeki Yeri

Hint Astrolojisine Giriş

Batı Astrolojisi Yanılıyor mu ?

Meslek Seçiminde Astroloji

Transitler

Evlilikte Uyum

Her insan ayrı bir burç

Hayatın içinde kaybolmak 

 
 
 

astroloji Rüya Tabirleri

ruya tabirleri Rüyada görülen  nesnelerin anlamını merak ederiz. Bütün nesnelerin anlamını öğrenin.

astrolojiEl Falı

el falı Elleriniz hayatınızın hakkında önemli bilgiler verir. Eline bak falını öğrenin.

 astroloji Kahve Falı

kahve falı Kahve falınızı başkasına baktır maya paydos. Kahve falınıza siz bakın.
 astroloji Fallar Ana Sayfa
fallar Tarot, iskambil, zar kahve, el falı ve diğerleri fallar bölümümüzde!
 astroloji Yükselen Burcunuz
yükselen burç Yükselen burcunuz asil burcunuzdur. Yükselen burcunuzu öğrenin.

Webmasterlar İçin

 

Websitenize bloğunuza ücretsiz günlük fal sistemini Tıklayın

 

-"Güncel Astroloji ve Fal Sitesi  Astroloji.org "                    

 Sık kullanılanlara ekle |  Anasayfan yap